HTML

Óriási Rádió

Gatyába rázva

Szűrőteszt (Filter: Anthems Damned)

2008.06.05. 23:20 rolo tomasi

A kilencvenes évek divatos soundtrack-jei egy valag kérészéletű zenekarnak adtak lehetőséget a megmérettetésre. Mára azonban a válogatás-lemez műfaja döglődik, az ipari hangzásban utazó Modern-rock, Nu-metál fölött pedig már évek óta gereblyéznek.

A placc egyik "nagy" túlélője a Filter, hat év bambulás után jelentkezett újra komplett nagylemezzel. Az egy,- kizárólag Jerry Bruckheimer univerzumában életképes - számítógépekkel kreált robbanás zenekari megfelelője, mindig is többet adott a precizitásra, mint az ötletességre. Bár a zenekarvezető Richard Patrick évekig maga a nagy Trent Reznor beosztottjaként szívhatta magába a szakmát , és néhány üzembiztos slágert is letett az asztalra, - mint pl. a Kurt Cobain emlékének szentelt Hey Man Nice Shot, vagy a Spawn betétdal Trip Like I Do -  azért a teljes életmű közel sem megkerülhetetlen..

Soldiers of Misfortune

2008-ra, amikor klikkelések ügyes sorozatával rendelhetünk - igény szerint - akár "vállrólindíthatót" vagy "ballisztikust", akkor csupán bombasztikus sound-ban utazni egyáltalán nem tűnik nagy kunsztnak. A bíztató előjelek rovat pedig a mindenes Richard Patrick karizmájával és néhány stúdióhuszár szerződtetésével, -  mint pl. a Perfect Circle/NIN turnédobosa -  kipipálva.
A borítóval és a dagályos nyitódallal aztán gyorsan kibújik a szög a zsákból, mert itt bizony vaskos kormány-kritikát, lejárt szavatosságú perfekcionizmust és patikamérlegen adagolt szenvedélyt kapunk. A folytatás pedig mindig attól függően emlékeztet a Reznori munkásságra, vagy Chris Cornellre, hogy épp samplerek zakatolnak, vagy a vokál dominál.

Sajnos e szellemidézések színvonala többnyire csak "b" oldalakra futja és hiába vannak olyan bíztató kezdetek, mint pl a Whats Next programozott zúzdája, vagy a Lie After Lie jó huzatú intrója, mert előbb-utóbb ezek a dalok is zsibbadtságot árasztanak.
Viszont! Ha régi jó szokásukhoz híven, nem teljes albumban gondolkodva, kizárólag blocbuster-mozik zenei aláfestésében utaznának, akkor 3-4 korrekt slágerrel gazdagíthatták  volna az életművet. Ugyanis csodák-csodája a kvázi-szupergrup az uccsó harmadban pár szám erejére kimaszírozza magából a  görcsöt és a keep The Flowers Around-ba élet lehelődik, a Take-be dög, az apokaliptikus In Dreams végére pedig az addig büntetésben lévő gitárok, a zsánert felrúgva rosszalkodnak is egy sort.

Kapcsolódó linkek:

Filter hivatalos honlap

Filter a Myspace-en

Teljes album oldalt a lejátszóban...

1 komment

Címkék: zene kritika lemez korong zsenya

A bejegyzés trackback címe:

https://oriasi.blog.hu/api/trackback/id/tr334578397

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

rolo 2008.06.06. 07:51:06

A Spawn-os Trip like I do-t bírtam,de ez elég kamu anyagnak tűnik
süti beállítások módosítása